© Šťatný pes - Gajdošova 2, 702 00 Ostrava | Ičo: 65874111 | Email: info@stastny-pes.cz |
Šťastný pes

Novinky a poradna

Poradna - proč a jak koupat pesjky?

Pravidelná údržba srsti je pro psy i kočky velmi důležitá. Udržuje srst čistou, snižuje výskyt kožních problémů a alergií. Dále ničí parazity i bakterie, které jinak pes může šířít po domácnosti. Koupání ale nemusí nutně znamenat jen vytí a stres. Můžeme to zvládat s minimálním stresem. Dúležitá je teploty vody, speciální vana s postroji a v neposlední řadě vhodná kosmetika. Nepoužívejte nikdy lidské šampony (ani dětské). Narušují PH kůže, kterou odmašťují.

Poradna - jak často koupat pejsky?

Zde platí jednoduché pravidlo, že nic se nemá přehánět. Psa koupeme v těchto případech: pejsek zapáchá pes je znečistěný pes má lupy či parazity Naprostou většinu psů stačí koupat 2x 3x do roka. Ovšem, výjimka potvrzuje pravidlo: pokud psa chováte doma nebo s ním jezdíte po výstavách, určitě jej budeme koupat daleko častěji než psího kamaráda, který žije trvale venku na zahradě.

Poradna - jak vybrat správný šampon pro psa?

Nepoužívejte nikdy šampóny pro lidi, (ani pokud jsou přírodní nebo pro děti). Mohou mazlíčkovi vysušovat pokožku. Psi mají svou vlastní kosmetiku, která je vyvinutá pro jejich specifické potřeby. Pokud váš pejsek citlivou kůži, otestujte šampón například na zadní noze pár dnů předtím, než ho použijete na celé tělo. Uvidíte, zda na něj náhodou nemá alergickou reakci. Speciání kosmetiku a šampony pro psy zakoupíte u nás na provozovně.

NEW - Spec. vana pro psy:

Pro správné mytí pejsků bez stresů máme připravenu speciální vanu s postroji a perličkovou koupelí. Při očistě pejsků pečlivě hlídáme teplotu vody a používáme pouze profesionální přípravky určené pro pejsky.

NEW - perličková koupel:

Perličková koupel vytvoří ideální relaxační mikroklima. Vzniklý ozón desinfikuje pokožku, ničí bakterie, parazity a plísně. Při koupeli dochází k jemnému taktilnímu dráždění s následným uklidněním a relaxací. Vhodné při poúrazových stavech, neuróze, otocích nebo kloubních obtížích. Výrazně urychluje hojení ran, snižuje srdeční arytmii, čistí cévy, snižuje náchylnost k ekzémům a zánětům.
mobil

603 767 174